2 min10 maja 2021

Czy doświadczenie zawodowe jest konieczne?

Czytając różne oferty pracy można mieć wrażenie, że pracodawcy szukają “młodych, dynamicznych osób” z 5-letnim  doświadczeniem zawodowym i z niezbyt wyszukanymi oczekiwaniami finansowymi. Dodatkowymi atutami jest posiadanie prawa jazdy, znajomość języka angielskiego i oczywiście pracowitość. Rozumiemy, że te oczekiwania mogą zdołować…bo kto w wieku 19 lat je spełnia? Są zupełnie nierealne! Dlatego Eurojob stawia na realne oczekiwania i daje, także młodym, możliwość zdobycia wartościowego doświadczenia zawodowego i zarobienia w Holandii!

Nie zawsze trzeba mieć doświadczenie

Oczywiście są takie stanowiska pracy, które wymagają doświadczenia zawodowego. Przykładowo: nie zostaniesz szefem sprzedaży, dyrektorem, czy specjalistką z dziedziny X bez przepracowania kilku (czy kilkudziesięciu) lat na danym stanowisku. Znamy ambitne jednostki, które bardzo by chciały… ale w realnym świecie takie rzeczy się nie dzieją. Zatem to prawda, czasem doświadczenie w pracy ma ogromne znaczenie. Jednak stanowiska pracy tymczasowej czy sezonowej nie są skierowane do specjalistów, a do ludzi po prostu pracowitych i chcących wyjechać do Holandii.

Praca tymczasowa to świetny pomysł

Praca tymczasowa to świetny pomysł na początek kariery zawodowej, albo wypełnienie luki w CV (i w portfelu). Większość stanowisk, na które rekrutujemy w Eurojob wymaga umiejętności, które ludzie po prostu posiadają: sumienności, rzetelności, pracowitości i uczciwości. Nie trzeba pracować kilku lat, by mieć takie cechy charakteru. Samej specyfiki pracy można się łatwo nauczyć, tym bardziej, że na każde stanowisko pracownicy są wprowadzani przez doświadczonych kolegów lub koordynatorów Eurojob.

Możesz wyjechać z kimś bliskim

To jest super! Wcale nie musisz sam/-a zaczynać przygody z pracą. Możesz namówić na wyjazd przyjaciela, partnera/partnerkę, siostrę lub brata, a nawet grupę znajomych… Raźniej jest wyjechać do obcego kraju z kimś, kogo się zna. A zaczynać pracę mając obok wsparcie kogoś bliskiego, to już w ogóle komfortowa sytuacja. Pracodawcy chętnie zatrudniają przyjaciół czy pary. Zdarzają się firmy, które parom gwarantują wspólne zmiany!

Jest jeden minus

Holenderskie prawo pracy przewiduje coś takiego jak “wiekówka”. Oznacza to, że pracodawca może osobom poniżej 21. roku życia wypłacać niższą pensję, niż pozostałym pracownikom. Dlatego wielu młodych ludzi szuka ofert pracy, które kuszą hasłem  “brak wiekówki”. Trudno się dziwić – każdy chce jak najwięcej zarobić! Parę firm, z którymi współpracujemy oferuje równe wynagrodzenie dla osób w każdym wieku. Jedną z nich jest magazyn w Waalwijk, gdzie aktualnie rekrutujemy.

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Praca tymczasowa

3 min15 stycznia 2023

Praca tymczasowa dla studenta

3 min10 czerwca 2022

Co zabrać na wyjazd?

4 min29 kwietnia 2022