2 min8 lutego 2021

Dobrze wiedzieć – filmy dokumentalne

Dziś chcemy Cię zainspirować do poszerzenia swoich horyzontów. W tym celu znów poprosimy Cię o odpalenie Netflixa. Ponieważ inspirujemy Cię na odległość musimy posłużyć się czymś, co stworzyli inni ludzie. Chcemy Cię namówić do obejrzenia 4 produkcji z gatunku “dokument”, które sprawią, że trochę inaczej spojrzysz na pewne sprawy. Jesteśmy ciekawi jakie wzbudzą w Tobie emocje te dokumenty.

Nasza Planeta

To miniserial dostępny na Netflixie. I choć ma tylko 8 odcinków, to został zrealizowany z rozmachem wręcz zapierającym dech w piersiach. Zdjęcia do tego ambitnego projektu kręcono przez 4 lata w 50 krajach na wszystkich kontynentach. Ponad 600 członków ekipy wspólnie nagrało materiał o długości ponad trzech i pół tysiąca dni zdjęciowych! Brzmi nieźle, prawda? Autorzy zdjęć zabiorą nas w dziewicze miejsca (o dziwo jeszcze takie są) i pokażą świat tak piękny, że aż wzruszający. Jednak w serialu nie brakuje gorzkiej refleksji o wpływie człowieka na środowisko naturalne i życie na ziemii. Ten zachwycający dokument sprawi, że inaczej spojrzysz na planetę, po której przyszło Ci stąpać.

W poszukiwaniu Boga z Morganem Freemanem

Być może po uniesieniu związanym z zachwycającą przyrodą, zainteresują Cię kwestie związane z Bogiem. Serial pokazuje związek ewolucji, religii i cywilizacji oraz zadziwiające analogie pomiędzy różnymi wyznaniami (nawet jeśli na pierwszy rzut oka sprawiają wrażenie skrajnie różnych). W kolejnych odcinkach Freeman szuka odpowiedzi na pytania dotyczące fundamentalnych kwestii związanych z Bogiem i wiarą, takich jak: stworzenie świata, pochodzenie osoby lub osób boskich, źródła zła, cuda, apokalipsa czy zmartwychwstanie. Odpowiedzi stara się poznać podróżując do miejsc świętych różnych religii, a swoje doświadczenia i poznane rytuały konfrontuje z najnowszymi osiągnięciami nauki.

Minimalizm: czas na mniej

53 minutowa refleksja nad tym czy przedmioty są nam naprawdę potrzebne. Jeśli nie to czego i jak dużo potrzebujemy do szczęścia? Czy musimy kupować wszystkie te cudowności polecane w mediach? Dzisiejsze konsumpcyjne społeczeństwo tonie w ilości rzeczy – minimaliści mówią, że nadszedł czas na mniej i twierdzą, że mniej rzeczy to więcej szczęścia. Spróbujesz?

Dylemat społeczny

Czy używanie social mediów może być niebezpieczne zarówno dla pojedynczego użytkownika jak i całego świata? Czy narzędzia, których używamy głównie do dzielenia się swoim życiem mogą być dla nas groźne? Jak naprawdę działają i jakie pułapki w sobie skrywają? Po obejrzeniu tego dokumentu na pewno inaczej spojrzysz na social media. Może nawet postanowisz z nich zrezygnować?

Pora na seans!

Te dokumenty dają do myślenia. Ostrzegamy: one mogą coś zmienić w Twoim życiu!

 

 

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Poczuj dziecięcą radość!

3 min10 lutego 2021

Rusz głową! – ćwiczenia mózgu

2 min9 lutego 2021

Ostateczne rozdanie – gry karciane

5 min7 lutego 2021