3 min25 listopada 2021

Holenderskie prezenty

Podarować bliskiej osobie prezent, który sprawi jej prawdziwą radość, to naprawdę wielka frajda! Ile szczęścia można odczuć z tego, że się kogoś tak miło obdarowało, prawda? Dlatego co roku zachodzimy w głowę co dać bliskim. Czy prezent zrobić samodzielnie, czy lepiej kupić… co dla mamy, co dla dziadka? A dla kuzynki Kasi? Jeśli aktualnie pracujesz w Holandii i szukasz pomysłów na prezent, który możesz kupić, to mamy dla Ciebie kilka inspiracji z kraju tulipanów. Na pewno rzeczy te sprawią obdarowywanym dużo radości i wywołają uśmiech na twarzach!

Słodki podarek

Must have zakupów w Holandii są stroopwafels, czyli ciastka z karmelem. Można je jeść ot tak, ale można też karmel rozpuścić nad gorącym napojem… Kubki smakowe większości ludzi kochają stroopwafels! Najlepiej nie kupować ich w markecie, bo te z plastikowej folii nie są ani szczególnie smaczne, ani efektowne. Można za to kupić stroopwafels w eleganckiej puszce, zdobionej w holenderskie wzory. Po skończonej przyjemności z jedzenia, puszkę można wykorzystać w kuchni.

Skarpety i saboty

Kto choć raz nie dostał skarpet pod choinkę? Są  bardzo popularnym i praktycznym podarunkiem, choć nie zawsze spotykają się z entuzjastycznym przyjęciem… Jednak skarpety z Holandii mogą być naprawdę fajnym pomysłem na prezent! Są bardzo bogato zdobione i kolorowe. Można je podarować w parze z tradycyjnymi chodakami, z których ten kraj słynie. Jeśli jednak uznasz, że drewniane buty są niepraktyczne, to w sklepach z pamiątkami znajdziesz chodaki w wersji… pluszowej!

Kwiaty na prezent

Holandia to kraj kwiatów, zwłaszcza tulipanów. Możesz podarować bliskim ich cebulki. Zanim jednak je kupisz upewnij się, że są dobrej jakości. Sprawdź czy nie widać (i nie czuć) na nich pleśni, upewnij się że są zdrowe. Taki prezent będzie cieszyć podwójnie, bo raz jak się go otrzyma, a dwa gdy wyrosną z cebulek kwiaty. Szczególnie jeśli bliska nam osoba jest zapalonym działkowcem albo ogrodnikiem! Jeśli nie chcesz kupować cebulek, możesz kupić drewniane, dekoracyjne tulipany, które naprawdę fajnie wyglądają i będą długo cieszyć oczy obdarowanej osoby.

Cheese

Sery w Holandii są doskonałe, zwłaszcza te kupowane na serowym targu. Jeśli mieszkasz w pobliżu miejscowości Gouda lub Edam, to nie możesz wybrać lepszego prezentu, niż oryginalny, lokalny ser. Nie martw się, jeśli do tych miast masz daleko. Na pewno gdzieś w Twojej okolicy jest serowy sklep, w którym kupisz jakieś wyjątkowe specjały.

Lukrecja i alkohol

Może nie jest to szczególnie dobre połączenie, ale lukrecjowy cukierek może szybko pomóc oprzytomnieć po zbyt intensywnej degustacji napojów wyskokowych. Lukrecjowe słodycze są w Holandii popularne, ale poza granicami kraju też mają fanów. No i alkohol w Niderlandach też jest smaczny – lokalne piwo czy Gin Jenever będą dobrym pomysłem na prezent. Jenever to tradycyjny, gęsty gin z melasą i z dodatkiem jałowca. Spotkasz go pod nazwami: Hollands, Genever, Peket czy Genievre.

Pomogliśmy w wyborze prezentów? Jeśli tak, to bardzo nas to cieszy!

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Typowe holenderskie jedzenie

3 min5 grudnia 2022

Did you land on our site and you only speak English?

1 min8 lipca 2022

Jak uniknąć kulturowego faux pas w Niderlandach?

3 min1 lipca 2022