2 min4 lutego 2021

Ogarnijmy ten bałagan!

Witaj w kolejnym dniu kwarantanny! Dziś chcemy Cię namówić do porządków… ale zaraz, zaraz, zaczekaj. Zostaw mop i wiadro, po które na pewno z radością z sięgnąłeś/aś! Zostaw to, bo dziś będziesz sprzątać komputer i telefon!

Pora posprzątać

Podobno lepiej się żyje, gdy ma się wokół siebie porządek. Komputer i telefon to nasze dwie bardzo prywatne przestrzenie, które bywają mocno… zaśmiecone. Gwarantujemy, że jak je uporządkujesz i oczyścisz, poczujesz się jakoś tak spokojniej.

Zacznijmy od Twojego telefonu 

1. Przejrzyj listę kontaktów – czy naprawdę ich wszystkich potrzebujesz? Zrób selekcję, a po skończonej pracy nie zapomnij wysłać jej do chmury.
2. Sprawdź zdjęcia – prawdopodobnie zdziwisz się jakie pliki tam trzymasz… pozbądź się 15 nieudanych ujęć tej samej sytuacji, wywal zdjęcia i filmiki, których nie potrzebujesz.
3. Sprawdź wgrane aplikacje i usuń te, których nie używasz.
4. Włącz program do czyszczenia telefonu i za jego pomocą pozbądź się śmieci. Zazwyczaj tego typu programy są wgrane automatycznie do telefonu.
5. Przeskanuj telefon antywirusem.
6. Jeśli masz zacięcie do takich rzeczy, możesz zrobić SPA swojemu sprzętowi – rozebrać go na części i wyczyścić.

Teraz weź się za komputer

1. Zrób porządek z plikami: przeglądaj foldery po kolei. Usuń z pobranych to, czego nie potrzebujesz, a to co jest przydatne, przenieś do odpowiednich folderów. Następnie zrób to samo z kolejnymi folderami na dyskach. Niech muzyka znajdzie się w muzyce, obrazy w obrazach, a dokumenty tam gdzie ich miejsce.
2. Poprzeglądaj fotki. Usuń niepotrzebne, a potrzebne przypisz do odpowiednich folderów.
3. Zrób porządek z filmami i muzyką. Usuń wszystko, co niepotrzebne.
4. Gdy już skończysz z plikami na dysku, odpal przeglądarkę… I zrób porządek w “ulubionych”. Pewnie okaże się, że większości tych stron już dawno do niczego nie potrzebujesz!
5. Po skończonej pracy odpal antywirusa i upewnij się, że Twój komputer jest nie tylko wolny od zbędnych plików, ale też od złośliwego oprogramowania.

Od razu lepiej!

Wbrew pozorom te dwie proste czynności zajmą Ci wiele godzin. I jesteśmy pewni, że lepszej okazji jak kwarantanna nie będzie, by poświęcić tyle czasu komputerowi i telefonowi. Dobrej zabawy!

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Poczuj dziecięcą radość!

3 min10 lutego 2021

Rusz głową! – ćwiczenia mózgu

2 min9 lutego 2021

Dobrze wiedzieć – filmy dokumentalne

2 min8 lutego 2021