2 min24 maja 2021

Praca na magazynie – tak czy nie?

Prace magazynowe w Holandii, które znajdują się w ofercie Eurojob, są bardzo atrakcyjne: to dobrze płatne posady w niezwykle nowoczesnych magazynach, u pracodawców którzy wyznaczają trendy na rynku. Pracodawcy ci stawiają duży nacisk na bezpieczeństwo pracy. W ich interesie jest twoje zdrowie, a nie kontuzja. Dodatkowo pracowników chroni holenderskie, wymagające prawo. Dziś nie trzeba dużo dźwigać, bo ma się do pomocy nowoczesne sprzęty. Poza tym, że na tych stanowiskach zarabia się dobrze, to poznaje się sposób funkcjonowania ogromnych centrów logistycznych, co jest bardzo ciekawym procesem. Warto podjąć się takiej pracy – tymczasowo lub na stałe. To naprawdę cenne doświadczenie zawodowe.

Dla kogo jest praca na magazynie?

Z całą pewnością jest to praca dla osób zdrowych. Pomimo pomocy specjalistycznych sprzętów, w magazynie nie powinny pracować osoby mające problemy z kręgosłupem czy kolanami. Często jest to praca wymagająca sporo ruchu, bywa też stojąca lub siedząca – zdrowe plecy radzą sobie z nią bez problemu, ale kręgosłup po urazach raczej jej nie polubi. Poza zdrowiem trzeba być też osobą pracowitą – zadań do wykonania jest sporo. Wymagają często skupienia i sumienności w wykonywaniu swoich obowiązków. Jeden błąd może wywołać spore zamieszanie, a w najgorszym wypadku – wygenerować duże koszty dla firmy.

W jakich magazynach oferujecie pracę?

W różnych. Wszystkie łączy fakt, że są bardzo nowoczesnymi centrami logistycznymi. Każdy magazyn zajmuje się innym obszarem. Jest magazyn z markową odzieżą, jest centrum dystrybuujące amerykański sprzęt elektroniczny, jest magazyn z elementami rafineryjnymi czy z akcesoriami medycznymi. W każdym wypadku praca wymaga znajomości języka angielskiego na poziomie minimum komunikatywnym. Dlaczego? Praca w tych magazynach wymaga obsługi specjalnych, anglojęzycznych skanerów. Pracodawca musi mieć pewność, że pracownik rozumie ich komunikaty.

Jaki jest przykładowy zakres obowiązków?

Nie w każdym magazynie jest dokładnie taki sam, ale bywają mocno do siebie zbliżone. Oto przykładowy zakres obowiązków:

– Zbieranie zamówień;
– Pakowanie i oznaczenie paczek;
– Przygotowywanie towaru do wysyłki;
– Wczytywanie towaru za pomocą skanera ręcznego;
– Obsługa wózka EPT

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Praca tymczasowa

3 min15 stycznia 2023

Praca tymczasowa dla studenta

3 min10 czerwca 2022

Co zabrać na wyjazd?

4 min29 kwietnia 2022