3 min10 czerwca 2022

Praca tymczasowa dla studenta

Wielu studentów, w związku z wyzwaniami, jakie niosą ze sobą wybrane przez nich studia, nie może podjąć pracy w trakcie roku akademickiego. A przecież każdy ma swoje marzenia, potrzeby i cele! I jak wiadomo, rodzice nie zawsze mogą sponsorować ich spełnienie… W dodatku brak możliwości podjęcia pracy na studiach skutkuje tym, że po skończeniu edukacji, może być trudniej znaleźć pierwszą, fajną pracę, bo pracodawcy często chcą zatrudniać młodych, ale z doświadczeniem… 😉 Praca tymczasowa w Holandii to doskonały pomysł dla Ciebie, drogi studencie, niezależnie od tego jaka idea Ci przyświeca!

Komu zaufać?

Stając przed decyzją o zarobkowym wyjeździe do Holandii, każdy zastanawia się komu zaufać. Czy znajomym, którzy obiecują, że pomogą znaleźć pracę? Może lepiej pojechać na własną rękę i szukać czegoś na miejscu? A może wyjechać z jakimś biurem pośrednictwa pracy? Tylko trzecie rozwiązanie daje Ci gwarancję podjęcia uczciwej pracy na miejscu. A jeśli masz wybrać agencję, to sprawdź nie tylko opinie na jej temat, ale też czy posiada odpowiednie certyfikaty dot. zakwaterowania i w jakim ABU jest zrzeszona (więcej o tym znajdziesz na naszym blogu). Czas funkcjonowania agencji też jest ważny – im dłużej działa, tym jest pewniejsza.

Na co zwrócić uwagę w ofertach?

Jeśli nie masz ukończonych 21 lat, to wybieraj oferty z dopiskiem “brak wiekówki”. W Holandii pracodawcy mogą wypłacać niższą pensję osobom poniżej 21 roku życia. Jeśli oferta głosi, że nie ma w niej wiekówki, oznacza to, że zarobisz tyle samo, co starsi pracownicy. Jeśli wybierasz się do pracy ze swoją drugą połówką lub kimś bliskim, sprawdzaj oferty pracy “dla par” – wówczas możecie mieć wspólne zmiany (co oznacza także wspólny wolny czas).

Jak się przygotować do wyjazdu?

Nie musisz przechodzić szczególnego przygotowania. Zabierz ze sobą dokumenty, które były wymagane przy rekrutacji, swój śpiwór lub pościel, sztućce, kubek, talerze i rzeczy, które potrzebujesz na co dzień (kosmetyki, leki, ubrania, które lubisz, książki). Jeśli chcesz wyjazd wykorzystać też w celach podróżniczych i poznać nieco Holandię, to wiadomo: zabierz to, co będzie Ci do tego potrzebne 😉 Poza tym dobry humor, pozytywne nastawienie i chęć do pracy zawsze są mile widziane!

Czy doświadczenie pracy tymczasowej ma znaczenie w CV?

Owszem, zwłaszcza u młodych ludzi. Może się wydawać, że “proste” stanowisko pracy nie jest warte uwagi, ale to właśnie takie doświadczenia wiele mówią o człowieku. Wbrew obiegowej opinii, wiele uczymy się z pracy na takim wyjeździe: raz, że rozwijamy się zawodowo, uczymy się pracy w grupiepracy w środowisku międzynarodowym i bardzo zróżnicowanym, to rozwijamy się też jako ludzie, poszerzając własny punkt widzenia, uczymy się odpowiedzialności. W naszej opinii warto podjąć pracę tymczasową w czasach studenckich (i oczywiście nie tylko), bo to cenne zawodowe doświadczenie, przed tym, o jakim marzysz w przyszłości.

sprawdź nasze oferty pracy tutaj!

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Praca tymczasowa

3 min15 stycznia 2023

Co zabrać na wyjazd?

4 min29 kwietnia 2022

W poszukiwaniu mocnych stron

3 min28 stycznia 2022