2 min10 maja 2021

Praca tymczasowa w Holandii idealna dla studenta

Studiując, zwłaszcza dziennie, trudno podjąć stałą pracę, a na weekendową póki co (przez pandemię) nie bardzo są widoki. Pewnie martwi cię trochę twój brak doświadczenia zawodowego, być może doskwiera ci portfel zbyt pusty jak na twoje potrzeby… Dlatego przerwę wakacyjną warto wykorzystać na zdobycie doświadczenia zawodowego i podreperowanie funduszy. Można połączyć pożyteczne z przyjemnym i wyjechać zagranicę, poznać nowy kraj, ludzi, inną kulturę. Wyjazd do pracy może być przygodą i cenną nauką! Jesteś zainteresowany/-a wyjazdem do Holandii? Poniżej podpowiemy ci jak to zorganizować.

Wybierz zaufaną agencję

Jak wybrać agencję pracy tymczasowej i mieć pewność, że można jej zaufać? Dobrze jest zebrać dane z kilku źródeł: ze strony www danej agencji (jak długo istnieje, ilu ludzi zatrudniła, czy są na stronie opinie pracowników), sprawdzić jej profil w social mediach, może wśród komentarzy i opinii przeczytasz coś, co zwróci twoją uwagę. Upewnij się na jakich warunkach działa agencja, czy jej działalność jest zarejestrowana, czy oferuje holenderską umowę, czy jest zrzeszona w ABU (więcej o ABU i innych ważnych skrótach pisaliśmy tu). Porozmawiaj ze znajomymi, może ktoś z nich korzystał już z usług tej agencji i będzie mógł ją polecić (bądź odradzić).

Sprawdź oferty pracy

Praca tymczasowa jest bardzo różnorodna. Możesz pracować przy zbieraniu owoców i warzyw, ale możesz też znaleźć zatrudnienie w magazynie z odzieżą, elektroniką czy sprzętem medycznym. Zastanów się jaki rodzaj pracy cię interesuje, czy jesteś w stanie pracować ciężko fizycznie (jak przy zbiorach) czy raczej twoje zdrowie/kondycja wymagają podjęcia lżejszej pracy fizycznej? Zapoznaj się z dostępnymi na rynku ofertami. Jeśli masz mniej niż 21 lat, to szczególnie atrakcyjne będą dla ciebie oferty z dopiskiem “brak wiekówki” Dlaczego?

Zaproś znajomych

Będzie Ci raźniej wyjechać z kimś, kogo znasz, zwłaszcza jeśli to twój pierwszy wyjazd za granicę do pracy. To może być mama, przyjaciółka, brat, kuzyn czy nawet grupa znajomych. Daj im znać, że myślisz o podjęciu pracy sezonowej z wybraną przez siebie agencją i na jakim stanowisku. Możliwe, że znajdzie się ktoś, kto ma taką samą potrzebę jak ty i chętnie podejmie się wyjazdu. Dobre agencje oferują zakwaterowanie swoim pracownikom. Z reguły są to dwuosobowe pokoje, zdecydowanie milej dzielić przestrzeń ze znajomym.

Zapakuj dobry humor

Nastawienie ma kluczowe znaczenie. Wiele, nawet bardzo trudnych sytuacji, łatwiej jest przezwyciężać z dobrym nastawieniem. Zatem poza niezbędnymi rzeczami, ubraniami i słoikiem bigosu z domu, radzimy zabrać ze sobą dobry humor, ciekawość i chęć zgłębiania nowego doświadczenia. Jeśli wybrałeś/-aś zaufaną agencję (jak Eurojob) możesz się zrelaksować, bo masz gwarancję bezpieczeństwa, pracy, terminowość wypłat i pomoc koordynatorów na miejscu.

Jesteś ciekawy/-a aktualnych ofert pracy w Eurojob?

 

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Praca tymczasowa

3 min15 stycznia 2023

Praca tymczasowa dla studenta

3 min10 czerwca 2022

Co zabrać na wyjazd?

4 min29 kwietnia 2022