2 min6 lutego 2021

Przenieś się do świata podcastów!

Dziś proponujemy Tobie wyłączyć ekran komputera, telewizora i telefonu, włączyć głośnik lub włożyć słuchawki do uszu i zanurzyć się w świecie podcastów.

Podcasty, czyli takie współczesne słuchowiska, są fantastycznym umilaczem spędzanego czasu. Poza kwarantanną sprawdzą się w drodze do pracy, w czasie treningu lub podczas gotowania czy sprzątania w domu. Mamy dla Ciebie propozycję wysłuchania 5 popularnych programów dostępnych w serwisie Spotify.

Kryminatorium

Autorzy programu opowiadają o znanych (i mniej znanych) historiach kryminalnych z Polski i ze świata. Każdy odcinek jest poświęcony innej historii. Opowiadanie wciąga, bo to nie są tylko suche fakty… słuchacz jest wciągany w opowieść relacjonowaną na bieżąco, zupełnie jakby brał udział w tych wydarzeniach.

Imponderabilia

Karol Paciorek zaprasza na długie i szczere wywiady z bardzo ciekawymi gośćmi. W swoim studiu spotkał się między innymi z kandydatami na prezydenta RP, znanymi YouTuberami, ludźmi mediów lub po prostu ciekawymi personami. Dużo inspiracji, wiedzy i refleksji o świecie oraz życiu, ale również zabawne momenty, które sprawią, że parskniesz śmiechem na głos.

Dwóch typów podcast

Trochę na poważnie, ale w większości z przymrużeniem oka. Kuba Chuptyś (Gargamel) i Bartek Sitek (Generator Frajdy) spotykają się ze sobą raz w tygodniu, by porozmawiać przy piwie o tym co ich bawi, złości i ciekawi. Nie ma sztywnych tematów ani określonych ram czasowych. Zupełnie jak na spotkaniu ze znajomymi!

Polimaty 2

Podcast pełen wiedzy o tym jak działa świat, podanej w sposób czytelny i przystępny przez Radka Kotarskiego. Jeśli chcesz poszerzyć horyzonty, poznać ciekawostki, którymi zabłyśniesz na spotkaniu ze znajomymi i cenisz sobie luźną formę, to na pewno spodoba Ci się ten program.

Ja i moje przyjaciółki idiotki

Dużo śmiechu, czasem przez łzy. Kobiece perypetie miłosne, szczególnie takie, które opowiadają historię odwagi do głupiego zakochania się w absolutnie beznadziejnych typach. Autorką jest Joanna Okuniewska, która na swoim koncie ma też podcast Tu Okuniewska.

BONUS!

Taalbureau eemland

Przed rozpoczęciem pracy, podszlifujcie swój niderlandzki! Może znając parę zwrotów będziecie się mniej stresować przed wielkim dniem. Odcinki są krótkie i naładowane praktycznymi treściami.

Słuchawki w dłoń!

Życzymy Wam owocnie, ciekawie i inspirująco spędzonego dnia!

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Poczuj dziecięcą radość!

3 min10 lutego 2021

Rusz głową! – ćwiczenia mózgu

2 min9 lutego 2021

Dobrze wiedzieć – filmy dokumentalne

2 min8 lutego 2021