3 min2 lutego 2021

W zdrowym ciele zdrowy duch

Kolejny dzień kwarantanny, kolejne wyzwanie! Dziś chcemy Was namówić do aktywności fizycznej. Bo aktywność fizyczna, to przecież zdrowie!

Podobno najzdrowszą formą aktywności fizycznej są… spacery. Jednak skoro siedzisz na przymusowej kwarantannie, to o spacerze możesz zapomnieć. Na szczęście są też inne sposoby by się dotlenić i zadbać o dobre samopoczucie. Zatem uchyl okno i… zaczynamy!

Mamy dla Ciebie kilka propozycji ćwiczeniowych…

Osobno przygotowaliśmy plan dla panów i pań, ale jest też panel wspólny – jeśli jesteście parą, będziecie się przy nim doskonale bawić. Od Was zależy co wybierzecie!

Jeśli będąc kobietą zechcesz wykonywać ćwiczenia dla panów – nie ma sprawy. Wszystko zależy od tego jakie efekty chcesz osiągnąć. To samo w odwrotnym przypadku – jeśli bardziej spodobają Ci się ćwiczenia, które uznaliśmy za damski trening, nic nie stoi na przeszkodzie żeby je wykonywać.

Pamiętaj też, że tylko regularność w ćwiczeniach przynosi efekty. Naprawdę polecamy wprowadzić treningi do życia. Ćwiczyć 3 razy w tygodniu to już będzie coś!

TRENING MĘSKI

Trochę wiedzy

Zanim przejdziesz do treningów warto wzbogacić się o wiedzę na temat tego, jak się do nich przygotować, by były skuteczne. Nawet domowy trening, bez specjalistycznych sprzętów może przynieść spektakularny efekt, ale wymaga dbania o wszystkie aspekty życia, w tym o dietę. Kura Workout opowiada jak zacząć.

W temacie żywienia

W kwestii treningów, równie ważne co ćwiczenia, jest dieta. Ważne by była zbilansowana, zdrowa i świadoma.  Ale nie musicie nam wierzyć na słowo! W temacie żywienia warto też zapoznać się z tym wideo.

No to jedziemy

Na początek wybraliśmy trening odpowiedni dla osób, które nie są bardzo przyzwyczajone do ćwiczeń. Cóż, budowanie sylwetki od czegoś trzeba zacząć!

Dla bardziej doświadczonych

Jeśli jednak czujesz się pewniej, możesz sięgnąć po trening dla osób średniozaawansowanych.

Kolejna propozycja…

Zerknij też na ten domowy trening.

Trening hardcore

Jeśli wiesz, że w kwestii treningu jesteś na zaawansowanym poziomie, spróbuj tego.

TRENING DAMSKI

Szczypta wiedzy

Większość kobiet podejmuje aktywność fizyczną, bo chce schudnąć. Cóż, każda motywacja do ruchu jest dobra. Jednak warto się ruszać nie tylko ze względu na wygląd, ale też zdrowie i dobre samopoczucie. Jeśli jednak myślisz o zmianie sylwetki, to posłuchaj tej rozmowy o planowaniu zmian w figurze o tym jak się za to zabrać.

Zaczynamy?

Okej, jeśli dawno się nie ruszałaś, to musimy zacząć od czegoś co Cię dobrze rozgrzeje. Proponujemy żebyś sięgnęła po ten zestaw ćwiczeń.

Dla bardziej doświadczonych

Jeśli czujesz się trochę sprawniejsza, możesz spróbować tego treningu wzmacniającego całe ciało.

Pamiętaj o rozciąganiu

Po treningu warto regularnie się rozciągać. Zapobiegamy powstawaniu przykurczy mięśniowych i dbamy o poszerzenie zakresu ruchów. Rozciąganie jest również najbardziej naturalnym sposobem na poprawę postawy ciała.

Hardcore dla zaawansowanych

Czujesz się pewnie i sprawnie? Trenowałaś przed przyjazdem do Holandii? Spróbuj tego treningu.

Interwały!

Lubicie się porządnie… spocić? To polubicie interwały! Świetnie wpływają na kondycję fizyczną!

TRENING DLA PARY

Coś bardziej intensywnego

Mamy też opcję intensywną, 20 minutową dla całego ciała.

I coś dłuższego

Ostatnią propozycją od nas jest dłuższy trening dla pary pod hasłem “Idealna sylwetka”.

Do dzieła!

Mamy nadzieję, że nasze propozycje przypadły Ci do gustu. Życzymy Ci wytrwałości w ich realizowaniu (nie tylko przez czas kwarantanny), dobrej zabawy i spektakularnych efektów!

 

Inne ciekawe posty

Zobacz inne ciekawe posty z tej kategorii

Poczuj dziecięcą radość!

3 min10 lutego 2021

Rusz głową! – ćwiczenia mózgu

2 min9 lutego 2021

Dobrze wiedzieć – filmy dokumentalne

2 min8 lutego 2021